top of page
kopek-banyo.webp

Evcil Hayvanlarda Traş ve Banyo

Наши кошки и собаки, которые являются неотъемлемой частью нашей жизни; им нужна наша помощь дома на протяжении всей жизни. Помимо обычных ветеринарных проверок и вакцинации, при необходимости может потребоваться уход за волосами или бритье.

В нашей клинике мы предлагаем услуги бритья и купания в гигиенической среде.


Парикмахерская и банные услуги производятся по предварительной записи. Пожалуйста свяжитесь с нами.Pet Kuaför ve Banyo hizmetleri randevu ile yapılmaktadır. Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İnsan Traş Makinesiyle Hayvan Tüyü Kesebilir Miyiz?

Genellikle, traş makinelerinin bıçak hızı, hacmi ve ısı oluşumundaki farklılık nedeniyle köpek ve kedilerde insan traş makinesi kullanmamalısınız. 
 

Köpeğiniz veya kediniz için aşağıdaki durumlarda evcil hayvan makinesi bir zorunluluktur:

  • Makineye takılabilecek ince bir derisi veya uzun, kalın kürkü vardır

  • Kıvırcık veya sırım gibi bir tüy yapısı vardır

  • Keçeleşmiş , topaklanmış tüyleri vardır

  • Orta veya büyük ırktır ve kırpılması birkaç dakikadan uzun sürer

  • Ürperiyor veya kolayca korkuyor - özellikle yüksek seslerden ve titreşimden ürküyor

  • Sabit bir şekilde bir kaç dakikadan fazla duramıyor.

En İyi Kedi - Köpek Traşı Nelerdir?

En iyi ve en güvenli seçenek olarak, köpeğinizin - kedinizin yaralanmasını veya sıkıntısını önlemek için kaliteli evcil hayvan traş makinesi kullanıyoruz.

Köpek kılı ve insan saçı arasındaki fark;

Çift Kürk Kaplamalı Köpekler

Çift tüylü köpeklerin, nemi uzaklaştırmaya ve yaralanmalara karşı koruma sağlamaya yardımcı olan kaba koruyucu kıllar içeren bir dış birincil tüyü vardır. Bu üst katmanın altında, aşırı sıcaklıklara karşı yalıtkan olarak çalışan daha yumuşak, daha kalın bir astar da bulunur.

Hiçbir insan çift kaplamalı saçlara sahip değildir, bu nedenle insan saç kesme makineleri bu tür köpeklerde çalışmaz. Sadece çift kaplamalı köpek kürkünün hacmi veya dokusu ile uğraşmaları amaçlanmamıştır. Çift Tüylü köpeklere örnek olarak Husky , Samoyed , Chow chow  ,Alman Çoban Köpeği vb.

Tek Kürk Kaplamalı Köpekler

Tek tüylü köpek ırklarında astar bulunmaz. Sadece insan saçına benzeyen bir dış birincil kaplamaya sahiptirler. Tek tüylü köpeklere örnek olarak Whippets, Yorkshire Teriyerleri , Shih Tzus ve Poodles verilebilir. İnsan saç kesme makineleri, tek katmana sahip köpek -kedi  üzerinde çalışabilir, ancak bunu dikkatli söylüyorum çünkü köpekler (tıpkı insanlarda olduğu gibi) saçlarında farklı kalınlık seviyelerine sahiptir. Bu nedenle, risk almamayı tercih ediyoruz.

 

İnsan saç kesme makineleri ve evcil hayvan kesme makineleri aynı gibi görünse de, özellikleri ve işlevleri çok farklıdır. Genel olarak, evcil hayvanınızın yaralanma riskinin artması nedeniyle köpek ve kedi traşında insan traş makineleri  kullanılmamalıdır.

Motor uzun süreli kullanım için ideal değildir ve gürültüsü ve titreşimleri de evcil hayvanınızı kolayca korkutabilir hatta çok ağır şekilde yaralayabilir.

bottom of page